Kubota GR 2120 traktor

Kód produktu
570KO0101030018
Výrobce
Kubota

Na dotaz

  • 569 990 Kč s DPH

Odeslat poptávku

Tato prvotřídní traktorová sekačka, vylepšená oproti předchozímu modelu GR 2100 II, je vybavená nově vyvinutým sběrným košem na trávu, jedinečným systémem řízení Glide Steer, inovačním systémem pro přímé vyhazování trávy a dieselovým motorem o výkonu 21 HP. Kubota GR 2120 zaručuje maximální výkon při sečení a překvapivou kvalitu střihu. Reprezentuje elegantní design ve spojení s ojedinělou technologií a promyšleným využitím osvědčených funkcí obvyklých u profesionálních traktorových sekaček Kubota.

Silný motor Kubota
Vývoj a konstrukce vynikajících motorů má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR2120 je vybavena tříválcovým naftovým motorem o výkonu 21 HP. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu.

Velmi robustní pohon kloubovou hřídelí
Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR2120přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje robustně a bezporuchově.

Hydrostatická převodovka
Oceňovaná a mnohostranná hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h.

Servořízení na poháněné přední nápravě
Dobře ovladatelné servořízení zajišťuje extrémní otáčivost. Díky němu může GR2120 ovládat prakticky každý.

Systém řízení Glide Steer
Umožňuje GR2120 provádět i nejostřejší zatáčky. Neposečený zůstává kruh o velikosti pouhých 100 cm. Díky tomuto jedinečnému systému Glide Steer je možné velmi rychle posekat trávu kolem stromů, keřů a jiných překážek, takže odpadá nutnost několikanásobné manipulace se sekačkou. Navíc je tráva chráněná, protože zadní kolo se při jízdě do zatáčky volně otáčí. Funkce systému:
1) Při jízdě vpřed vyniká GR2120 maximální trakcí díky náhonu na všechna kola, zejména v extrémně příkrém terénu
2) Při velmi ostrých zatáčkách je možné otočit obě přední kola o 70°, přičemž se při otočení volantem na doraz vnitřní zadní kolo volně otáčí.
3) Protože se volně otáčí, nemůže zadní vnitřní kolo poškodit trávu. Jakmile se přední kola opět dostanou do přímého směru, zapne se znovu pohon na všechna kola.

Technická data

Motor naftový 3- válcový motor, chlazený vodou
Max. výkon motoru dle SAE 21 HP
Kapacita palivové nádrže 18 l
Celková délka 2880 mm
Celková šířka 1280 mm
Celková výška 1205 mm
Převodovka hydrostatická, 4x4
Řízení Glide Steer, plně hydraulické servořízení
Pohon převodovky kloubová hřídel
Pojezdová rychlost vpřed/vzad 0-10 / 0-5 km/h
Žací ústrojí Zvedání hydraulické
Pohon od motoru kloubová hřídel
Šířka sečení 1220 (48) mm
Obsah sběrného koše 450 (vyprazdňování ručně) l
Celková hmotnost 515 (s ž. ú. a sběr koše) kg

Počet válců
3
Převodovka
hydrostatická
Objem koše
450 litry
Šířka záběru
122 cm
Motor
Kubota
Hmotnost
515 kg
Výkon
15,6/20,9 kW/HP

Další produkty z kategorie Naftové traktory